Šport a turistika

Naša obec má od októbra 2010 hokejové družstvo HK Vydrník. Zohralo už niekoľko priateľských zápasov s  hokejovým mužstvom obce Spišský Štiavnik a zatiaľ sa im vždy darilo. Zápasy sa hrajú vždy v pondelok vo večerných hodinách na zimnom štadióne v Spišskej Novej Vsi. Budeme radi, ak prídete povzbudiť náš tím.

V dnešnej dobe HK Vydrník funguje ako občianske združenie a zúčastňuje sa aj amatérskych hokejových súťaží,  kde sa snaží vzorne reprezentovať našu obec a zatiaľ sa mu to aj darí.

Viac fotografií a informácií môžte získať na facebooku HK Vydrník. Klikni tu :
https://www.facebook.com/pages/

Určite stojí za zmienku, že naša obec je blízko dvoch veľmi zaujímavých a turisticky atraktívnych oblastí Vysoké Tatry a Slovenský raj. Kým do Vysokých Tatier sa dostanete cez podtatranské dopravné centrum Poprad-Tatry, do Slovenského raja je to na skok cez blízky Podlesok, ktorý je vzdialený asi na 30 minút chôdze. Cieľom vašich vychádzok môže byť Kláštorisko, Suchá Belá, Prielom Hornádu či známy Tomášovský výhľad alebo iné turisticky zaujímavé ciele. Turistické trasy sú prístupné nielen v letných, ale aj v zimných mesiacoch.

Slovenský raj - Suchá Belá

Z Vydrníka vedie cez Hrabušice, Hrabušice-Mýto, Podlesok, Kláštorisko, Letanovský mlyn  cykloturistická trasa , ktorá končí v Letanovciach – zastávke a jej mapu a veľmi podrobný popis aj s možnosťou občerstvenia na trase si môžete pozrieť   TU